Kolostómia

Kolostómia je chirurgicky vytvorený otvor na hrubom čreve. Črevo je vyvedené cez brušnú stenu a prišité ku koži. Kolostómiu je možné umiestniť na takmer akejkoľvek časti hrubého čreva, aj keď najbežnejšími sú esovitá kľučka hrubého čreva (sigmoideostomia) a priečný tračník hrubého čreva (transverzostomie). Presná pozícia súvisí s dôvodom operácie.

Kolostómia odvádza stolicu. Výstup, objem a konzistencia sa líši v individuálnych prípadoch a v závislosti na umiestnení stómie na čreve. Stómia je červená a vlhká, nie sú tu nervové zakončenia a preto nie je stómia citlivá.

Uzavreté vrecko, označované ako kolostomické, zachytáva stolicu.

Nova

Kolostomické vrecká Nova sa ľahko prispôsobujú ľudskému telu v rôznych polohách. Skrytá širšia vrstva hydrokoloidu v okolí stómie znižuje riziko podtečenia a zvyšuje priľnavosť pomôcky.
 
Špeciálna štruktúra vrecka redukuje nežiaduce zvuky a zabraňuje jeho zlepovaniu

Novalife

Uzavretý systém NovaLife je vybavený novou generáciou vysoko účinných filtrov, ktoré dokážu rýchle spracovať veľ ké množstvo plynu a minimalizujú tak riziko nafukovania vrecka.
 
Špeciálne upravený dizajn vrecka je diskrétnejší a umožňuje pojať väčšie množstvo stolice.IleostómiaUrostómiaStarostlivosť o kolostómiu v domácom prostredí

 
Copyright © Søren Sørensen A/S - All Rights Reserved.

CMS - Content Management System by Media2.

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!